19 MaYıS LiSeSi
19 MaYıS LiSeSi
19 MaYıS LiSeSi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GAZİANTEP TARİH KULÜBÜ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

KOMİK TARİHİ HİKAYELER

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
meltemavan

meltemavan

Kadın
Yaş : 49 Kayıt tarihi : 30/10/08 Mesaj Sayısı : 153 Nerden : Karataş İş/Hobiler : Lakap :

KOMİK TARİHİ HİKAYELER Vide
MesajKonu: KOMİK TARİHİ HİKAYELER KOMİK TARİHİ HİKAYELER I_icon_minitimeSalı Kas. 04, 2008 1:31 am

AGLATAN YÜZ

Timurlenk’in Nasrettin Hoca ile ahbaplık ettiği devirlerde, Timurlenk’e bir ayna hediye etmiştir. Timurlenk aynayı alıp yüzüne bakmış ve ağlamaya başlamış. Hoca hayretle sormuş:
- Hayrola kumandanım, ne oldu size, neden ağlıyorsunuz? Timur:
- Ben yüzümün bu kadar berbat bir şey olduğunu bilmezdim, nasıl ağlamam? Deyince, Hoca da iki gözü iki çeşme ağlamaya başlamış.
Bu sefer Timur sormuş:
- Peki Hoca, sana ne oldu, sen neden ağlıyorsun?
- Ah efendim, ben nasıl ağlamayayım? Siz şu mübarek (!) yüzünüzü bir saniye görür görmez fenalıklar geçirip, ağlamaya başladınız. Ya kulunuz, bu yüzü her gün görüyor ya!

En son meltemavan tarafından Salı Kas. 04, 2008 2:20 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.tarihogretmeni.net/
meltemavan

meltemavan

Kadın
Yaş : 49 Kayıt tarihi : 30/10/08 Mesaj Sayısı : 153 Nerden : Karataş İş/Hobiler : Lakap :

MesajKonu: Geri: KOMİK TARİHİ HİKAYELER KOMİK TARİHİ HİKAYELER I_icon_minitimeSalı Kas. 04, 2008 1:33 am

Uğursuz kim?
Osmanlı padişahlarından “Avcı” lakabıyle meşhur Dördüncü Mehmet Edirne’de bir gün, çıktığı geyik avında bir şey vuramamasını uğursuz bir adam görmesine bağladı. Düşünüp taşındı. Bu uğrusuzluğun saraydan çıkarken gördüğü, derviş kıyafetli bir damdan geldiğine karar verdi. Kısa boylu, uzun saçlı aksak yürüyüşlü üstü dökülen bu dervişin bulunmasını emretti. Adamcağız bulunup Padişah'ın karşısına getirildi. Padişah hiddetle bağırdı:
-"Seni uğursuz herif seni, bu sabah erkenden çıkınca ilk defa seni gördüm. Senin yüzünden bir keklik bile vuramadım Gel cellat başı bu mihnetsiz adamı al, as."
Kellesinin gideceğini gören derviş:
"Uğursuzluğum yüzünden" dedi, "Asılıyorum. Yalnız ölüme giden bir adamın son sözünü dinlemek lazımdır, benim de iki şey söylememe izin verir misiniz?"
Hala hiddeti üstünde olan Padişah
-Peki ne söyleyeceksen çabuk söyle.
Derviş:
- Zatı şahanenizde bu sabah ilk defa bu kulunuzu gördüğünüz için benim uğursuzluğum yüzünden bir keklik kaybettiniz. Ama bu kulunuz da bu sabah ilk defa zatı şahanenizi gördüm, ben de bu yüzden kellemi kaybediyorum. İnsaf ile düşününüz hangimiz daha uğursuz?

meltemavan

meltemavan

Kadın

MesajKonu: OSMANLI DONANMASI KOMİK TARİHİ HİKAYELER I_icon_minitimeSalı Kas. 04, 2008 1:43 am

Osmanlı Donanması
Osmanlı donanmasıyla Venedik donanması arasında savaş çıkmış. Venedik donanmasının komutanı Andrea Doria imiş. Gözcü Osmanlı donanmasının yaklaştığını fark edince hemen Andrea Doria'ya haber vermiş:
-Osmanlı yaklaşıyoor.
Andrea Doria sormuş:
-Kaç gemi var?
Gözcü:
-10-20 kadar.
Komutan hemen emir erini çağırmış:
Oğlum bana hemen kırmızı gömleğimi getir.
Emir eri şaşırmış:
-Niçin komutanım?
Andrea Doria:
-Savasırken yaralanacağız. Kan izi belli olmasın ve de askerlerin cesareti kırılmasın diye...Bu arada gözcüden yine ses gelmiş:
Efendim 50 kadar oldular.
Andrea Doria heyecanlanmış ve emir erine tekrar seslenmiş:
-Gömleği boşver. Sen bana kahverengi pantolonumu getir...

bErKaLi

bErKaLi

Erkek
Yaş : 31 Kayıt tarihi : 31/10/08 Mesaj Sayısı : 242 Nerden : gaziantep&&&kolejtepe İş/Hobiler : ses sistemleri ve okulum 9/D çift dikişler Lakap : kıssa:):)

MesajKonu: Geri: KOMİK TARİHİ HİKAYELER KOMİK TARİHİ HİKAYELER I_icon_minitimePerş. Kas. 13, 2008 8:43 pm

Yavuz Sultan Selim Han şatafatı sevmeyen ve alimlerin atının ayağından sıcrayan camura yüz sürebilecek kadar mülayim ve erdemli bir insandır.
Bir gün dönemin en güçlü devletlerinden biri olan venedik veziri ikramlarda ve saygısını göstermek icabında başkent edirneye gelir yavuz sultan selim hanla görüşecektir.
Osmanlı sadrazamları yavuz sultan selim hana bu durumu iletirler ve yavuz sultan selim han bu görüşmeyi kabul eder.sadrazamlar aralarında konusarak yavuz sultan selime devletin büyüklüğünü temsil için iyi ve şatafatlı elbiseler giymesi için telkinde bulunurlar yavuz sultan selim bunu kabul eder.
Görüşme vakti geldiğinde sadrazamlar bakarlarki yavuz selim han eski elbiseler içinde tahtta oturuyor,önünede kılıcını dikmiş ve kılıç güneşin vurmasıyla parlıyor venedik veziri içeri girer ve görüşmeyi yaparlar vezir efendim neden yeni elbiseleri giymediniz der.yavuz sultan selim derki gidin o venedik vezirine sorun bakalım Padişahı nasıl tanımış gidip sorarlar ve şu yanıtı alırlar
'Kılıcının parıltısından yüzünü göremedim've bunu padişaha soyler sadrazamlar yavuz sultan selim şu tarihi cevabı verir'bizim kılıcımız bu kadar keskin ve parlak olduğu sürece hiç bir düşman yüzümüzü göremez'
http://xat.com/19mysalemi
meltemavan

meltemavan

Kadın

MesajKonu: Geri: KOMİK TARİHİ HİKAYELER KOMİK TARİHİ HİKAYELER I_icon_minitimePaz Kas. 23, 2008 6:21 pm

AĞLAMA DUVARI
Kudüs' e atanan bir amerikalı gazeteci, ağlama duvarı'nın önünden gelip geçerken, bir musevinin her gün duvarın onünde diz çöküp dua ettiğini farketmiş. haftalarca aynı manzarayı görünce dayanamamış ve sonunda adamla bir röportaj yapmaya karar vermiş. adamdan izin aldıktan sonra teybini açmış ve konuşmaya başlamış:
- "isminiz?"
- "david. polonya yahudisiyim. 65 yaşındayım. smalla'da bir manav dükkanım var. evliyim. iki çocuğum tel aviv'de bir çiçek serasında çalışıyorlar..."
- "sizi her gün burada, ağlama duvarı'nda, dua ederken görüyorum."
- "evet, her sabah dükkanımı açmadan önce buraya gelir, dünya barışı ve ulusların kardeşliği için dua ederim. öğle tatilinde yine gelir, bu kez yeryüzündeki acıların ortadan kalkması ve bütün insanların refaha kavuşması için dilekte bulunurum... akşam da eve dönmeden önce yine uğrar; bu kez iyi ve dürüst insanların esenliği için dua ederim...cumartesi günlerimin tamamını da burada geçiririm, aynı şeyler için dua ederek..."
- "çok güzel. ne kadardır sürüyor bu?"
- " israil kurulup da buraya göç ettiğimden bu yana.. yani 40 yıldan fazla oldu..."
gazeteci etkilenmiştir. duygulu bir ses tonuyla sorar:
- " 40 yıldır burada dua ediyorsunuz... bunca yıl sonra nasıl bir duygu var içinizde? nasıl hissediyorsunuz?..."
yaşlı musevi; ümitsiz, bitkin ve üzgün bir ifadeyle duvara bakar ve kırgın bir ifadeyle cevap verir:
- "bilmiyorum. sanki, duvara konuşuyormuşum gibi bir duygu var içimde...
[/color]
meltemavan

meltemavan

Kadın

MesajKonu: Geri: KOMİK TARİHİ HİKAYELER KOMİK TARİHİ HİKAYELER I_icon_minitimeCuma Ocak 30, 2009 12:57 am

Kadinlar ne isterrrr

--------------------------------------------------------------------------------

Harun Reşit, savaşta esir aldığı düşman generale Hayatını bağışlarım ama bir şartım var: Kadınlar hayatta en çok ne ister,budur bilmek istediğim.Bu sorunun yanıtını getir; kurtar kelleni.' der. General sorar soruşturur, bu çetin sorunun yanıtını arar ve Kafdağı'ndaki bir cadının bunu bildiğini öğrenir.Günlerce gecelerce at koşturur, cadıyı arar bulur ve sorar Kadınlar hayatta en çok ne ister?'Korkunç cadı ,yanıt için öyle bir şart iler isürer ki yenilir yutulur değil. Evlen benimle, o zamanöğrenirsin istediğini.'Bu ölümcül teklifi, kabul eder General doğru yanıtı alır almaz koşar Harun Reşid'e:-Kadınlar, en çok kendi özgür iradeleriyle hareket etmek ister.Harun Reşit bizimkinin hayatını bağışlar.cadıyla evlenmek için de söz
verilmiştir.Evlenirler. O ilk gece; general bir bakar ki o korkunç cadı,dünyalar güzeli bir afete dönüşmüş, karanlık odada.Konuşur cadı Benim kaderim böyle; günün sadece yarısı güzel
olabilirim,diğer yarısı ise çirkinim. Nedersin geceleri seninleyken mi, yoksa gündüzleri dışarıdayken mi güzel olayım?General düşünür ve Sen bilirsin, kararını kendinver' der; işte o andan itibaren korkunç cadı sonsuza dek çok güzel bir kadın olarak kalır.

'Peki bu öyküden çıkarılacak üç ders nedir?
1. Kadınlar en çok kendi özgür iradeleriyle hareket etmek ister.
2. Özgür iradesiyle hareket eden bir kadın, her zaman güzeldir.
3. İster güzel olsun ister çirkin, her kadın aslında biraz cadıdır..
eMeL KıRıK
ADMİN

eMeL KıRıK

Kadın
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 22/10/08 Mesaj Sayısı : 740 Nerden : Gaziantep/Hoşgör İş/Hobiler : Öğrenci Lakap :
MesajKonu: Geri: KOMİK TARİHİ HİKAYELER KOMİK TARİHİ HİKAYELER I_icon_minitimeCuma Ocak 30, 2009 5:59 pm

çok gslll
https://tarihkulup.yetkin-forum.com

KOMİK TARİHİ HİKAYELER

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası